Salı , 23 Temmuz 2024

TOKİ POSOF A DA 126 DAİRE YAPIMINA BAŞLADI


TOKİ POSOF A DA 126 DAİRE YAPIMINA BAŞLADI
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Posof da TOKİ ile tanıştı. Yıllardır gurbetçilerin beklediği evler artık TOKİ tarafından yapımına başlandı.
Posof un yayla yolu denilen ve ucun tepeye çıkan yolun geçtiği Posof Mezarlığı üzerindeki araziye yapılacak olan evler için seri bir çalışma devam ediyor. Her tarafı ormanlarla çevrili arazide yapılan evlerin manzarası ise daha da bir başka güzel.
Posof Belediye başkanı Cahit ULGAR ın açıklamasına göre programları içerisinde ki TOKi meselesine yardımcı olan Ardahan milletvekili ve Cumhur Başkanına teşekkür ederek bu hizmetlerin tamamlanması için gereken çabaları göstereceklerini belirterek evlerin yılsonu Aralık ayı ile Ocak ayı arasında teslim edileceği müjdesini verdi. Projesiz yerleşim yeri olan mahalledeki Yapılan evlere giden yol yayla yolu olarak adlandırıldığı gibi dar olduğu içi belediye bu yolların etrafındaki bazı evleri yıkarak yol genişletme çalışmalarını da sürdürüyor.
AK Parti Posof ilçe Başkanı Songül ÖNER de yaptığı açıklamada Posof için yapılması gereken her türlü hizmetlerin yapılacağının müjdesini verdi.
Çalışmaların hızla sürdürüldüğü inşaat alanında her türlü ihtiyaçların karşılandığı ve kurulacak binaların olduğu mekânda dükkânlarında yapılacağı belirtildi.

Başkalarıyla Paylaş:

Check Also

POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ

Okunma Sayısı: 108 POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ Posof Halil İbrahim ATAMAN Tayını çıkan Posof kaymakamı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir