Posof 19 Mayıs Kutlamaları

3
612

Posof ilçesinde Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, farklı etkinliklere sahne oldu.

Kutlamalar kapsamında ´Buzağı teşvik´ yarışması ve ‘halat çekme’ yarışmaları yapıldı.
Posoflu ses sanatçısı Mehmet Akbulut konseriyle renklenen Gençlik Bayramı’nda vatandaşlar bol bol halay çekti. Halay çekenler arasında 7 Haziranda yapılacak milletvekili seçimlerinde Ardahan’dan milletvekili adayı olanların hep birlikte halay çekmesi dikkat çekti.
Posof´ta 19 Mayıs Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Orman Deposu mevkiinde düzenlenen programda; buzağı teşvik ve halat çekme yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden güzel 19 buzağının yarıştığı yarışmasında; Saim Çakmakcı’nın buzağısı 1′inci, Reşat sanatçının buzağısı 2′inci, Maynur Ekincinin buzağısı 3′üncü oldu.
Halat çekme yarışmasında takımlar birbirlerine üstün gelebilmek için kıyasıya mücadeleleri ilginç görüntüler oluşturdu. Halat çekmede yarışmasında iki takımın kıyasıya yarışmasında halat koptu. Halatın kopması sonucu yarışmacılar yerlere savruldu.
Posoflu ses sanatçısı Mehmet Akbulut bir konser verdi.
Posof ilçesinde düzenlenen kutlama etkinliklerine binlerce insan katıldı. Tören alanının etrafında günler öncesinden yer alan satıcılar ürünlerini sergilerken, vatandaşlar ise piknik yaparak bayramın tadını çıkardılar.
Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen çeşitli sportif yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Kaynak:  posofsnrgazetesi.com

3 YORUMLAR

  1. Uzun yıllar önce posoftan ayrılanlar ve başka yerlerde doğup büyüyen gençlerimiz posofu yeterince tanıyamıyorlar.Posofla ilgili sitelerde ”her yönüyle posof”tanıtılmalı.Tanıtım konu başlıkları ile verilirse meraklılar bilgilendirilebilir Melela;=
    posofun tarihi,kültürel değerleri,varsa mimari eserleri,göç sebepleri,,şehitlikleri,kaleleri,mezraları,değirmenleri,camileri,turizm ve türleri,bitkileri,yaylaları ve yaylada yaşamı,yemekleri,içcekleri,gölleri,otelleri,etkinlikleri,.şenlikleri.okul dernek ve vakıfları,mahalleleri,nostaljik arşiv ve müseleri,parkları,elsanatları,ehli ve yabanı kuş ve hayvanları,sebze ve meyvaları,…..özet olarak yazılmalı veya CD şeklinde posof dernekLERinde hemşehlilere hediye edilmel..Posofla ilgili int.sitelerimizde de neşredilmeli..tüm hemşehrillerimize selan ve sevgiler.İyi çalışmalar.

  2. Uzun yıllar önce posoftan ayrılanlar ve başka yerlerde doğup büyüyen gençlerimiz posofu yeterince tanıyamıyorlar.Posofla ilgili sitelerde ”her yönüyle posof”tanıtılmalı.Tanıtım konu başlıkları ile verilirse meraklılar bilgilendirilebilir Melela;=
    posofun tarihi,kültürel değerleri,varsa mimari eserleri,göç sebepleri,,şehitlikleri,kaleleri,mezraları,değirmenleri,camileri,turizm ve türleri,bitkileri,yaylaları ve yaylada yaşamı,yemekleri,içcekleri,gölleri,otelleri,etkinlikleri,.şenlikleri.okul dernek ve vakıfları,mahalleleri,nostaljik arşiv ve müseleri,parkları,elsanatları,ehli ve yabanı kuş ve hayvanları,sebze ve meyvaları,…..özet olarak yazılmalı veya CD şeklinde posof dernekLERinde hemşehlilere hediye edilmel..Posofla ilgili int.sitelerimizde de neşredilmeli..tüm hemşehrillerimize selam ve sevgiler.İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here