KAYMAKAM DAN MUHTARLARA UYARI

0
278

KAYMAKAM DAN MUHTARLARA UYARI
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Posof Kaymakamı Murat METE muhtarlara uyarılarda bulundu. Posof İlkokulu salonunda yapılan muhtarlar toplantısına muhtarlar haricinde Belediye başkanı, Jandarma komutanı, emniyet müdürü, ilçe tarım müdürü, hastane başhekimi, özel idare müdürü il genel meclisi üyeleri ve diğer yöneticilerde katıldılar.
Toplantıya katılan 49 muhtarlara yapılması gerekenler ve yapılmayanlar konusunda bildiriler iletildi. Bil hassa Belediye başkanı Cahit ULGAR konuşmasında köylerde ki temizliklere dikkat edilmesi gerektiğini, bunun içinde köylere çöplerin etrafa atılmaması için çöp bidonları verildiğini, bil hassa hayvan pisliklerinin direk kanalizasyonla Posof çayına akıtıldığı için tabiat kirliliğinin de artırıldığını belirterek hayvan gübrelerinin tarlalara dökülmesini, diğer çöplerinde çöp bidonlarına konulmasını tembihledi.
Köylerdeki yangınlara çabuk müdahale edilebilmesi için her köyde yangın vanasının olmasının önemini belirterek birde sokak hayvanlarının köylerden getirilerek ilçe merkezine bırakmalarının da kötü olduğunu belirtti.
İlçe jandarma komutanı Yüzbaşı Gökhan ÇAM ise hayvan kaçakçılığının önlenmesi için hayvanlarını sahipsiz otlaklarına bırakılmamasını ve şüpheli kişilerin de hemen bildirilmesini belirtti. İlçe emniyet müdürü ve diğer yetkililerinde konuşmalarından sonra muhtarların şikâyet ve dilekleri dinlendi.
İlçe kaymakamı Murat METE uyarılara dikkat edilmesinin önemini belirterek sıkıntısı olanların her zaman yetkili makamlara iletilmesini, kendilerinin de devamlı kanunlar çerçevesinde takipçi olacaklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here