İŞTE VATAN SEVGİSİ BUDUR

1
143

cemaat

İŞTE VATA SEVGİSİ BUDUR

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

O, 23 yaşında Yurt dışına (Belçika ya)  çalışmaya gitti. Yıllarca çalıştı ve kazancını daima Posof ta ki hayırlı işlere gönderdi. Camilerin onarımı ve hatta ilçedeki hastanenin dahi ihtiyaçları onun gönderdiği yardımlarla karşılandı.

Bu kişi Posof un GÜRARMUT köyünden Emurhan GÜNGÖR. Emurhan Güngör 1941 doğumlu ve 1964 te Avrupa ya çalışmaya gitti. Beş çocuğu olan Emurhan GÜNGÖR yine Belçika da vefat etti ve vasiyeti üzerine getirilerek Posof merkez camiinde kılınan cenaze namazından sonra Posof ta ki köyünün mezarlığına defnedildi.

Bunu haber yapmam da ki sebep ise diğer yurt dışında olan kardeşlerimiz gibi Bursa, İstanbul, İzmit ve diğer şehirlerde apartmanlar almadı. Bütün gelirini hayırlı işlerde Posof için harcadı ve memleketinde defnedilmek istedi. ALLAH MAKAMINI CENNET EYLESİN.

Yakınlarıcenaze namazı

cenaze taşınırkendefin

Önceki İçerikPOSOF TA KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
Sonraki İçerikFIRTINA ÇATILARI UÇURDU AĞAÇLARI VE DİREKLERİ DEVİRDİ
Halil İbrahim ATAMAN
Ben posof haber sitesinde günlük olarak haberler yazmaktayım.

1 Yorum

  1. Insanin dogdugu topraklara kavusmasi kadar güzel bir sey yok bence, Vatan hasretinin bitmesi demektir. Allah rahmet etsin, mekani cennet olsun. Sevenlerinin, dost, akrabalarinin ve Posof’lularin basi sag olsun.
    Selam ve saygilar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz