Pazar , 16 Haziran 2024

SEVMEK VE SEVİLMEK

ramazan kürtül

SEVİLMEK VE SEVMEK

Halil İbrahim ATAMAN

Yaklaşık iki aylık bir seyahatim sonunda yine huzur kenti Posof a geldik elhamdülillah.

Ankara, Konya, Osmaniye, İskenderun diyerek dolaştık. Her gittiğim yerde yüzlerce kişilerle kucaklaştık. Duyan hemen görüşmek için geliyor. İlk ziyaretçimiz Posofumuzda Baş savcılık yapan Ramazan KÜRTÜL bey oldu. Eşi ve çocuklarıyla kaldığım kızımın evine gelerek ziyaret etti. Osmaniye de kaldığım süre içerisinde hemen her gün ziyaretçilerim oldu. Hatta bir gün sekiz kişi birden  bir pikap dolusu portakal ve mandalina ile geldiler. Osmaniye müze müdürü ve Tarihçi Kadir ASLAN ile beraber kalabalık ekip sürpriz bir şekilde adeta baskın yaptılar.

İskenderun de kileri saymak mümkün değil. Konya da ise durum daha değişik oldu. Ziyaretçilerin haricinde televizyon programı dahi yaptırdılar. Ankara da az kaldığım için görüştüklerim de Osmaniye kadar olmadı. Ancak giderken hava alanında Posofumuz da konferans veren Doç. Dr. Oğuzhan Aydın bey karşıladı ve arabasıyla bizi hızlı tren garına götürdü. Ora da ise Aşık Kulnuri bekliyordu ve bana bir kalpak hediye etti. Bu görüştüğümüz her kesin Posof halkına selamları var. Ben de hepsine teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu da gösteriyor ki sevilmek sevmekten daha önemli.

gümeli tahsin koçakiskenderun

osmaniye müze müdüü ve ekibiaşık kulnuri

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

2 comments

  1. yahya dülger

    sayın ağabeyimiz aramıza hoş geldiniz sağlığınız nasıl Allah hepimize sağlık sıhhat versin siz yokken posoftan haber alamadık iyi haberlerinizi bekliyoruz selam ve saygılarımla.

  2. Bizede uğrasaydın marasa çok bekledik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir