Cumartesi , 22 Haziran 2024

POSOFTA 7500 FİDAN DİKİLDİ


POSOFTA 7500 FİDAN DİKİLDİ
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Cumhur Başkanı tarafından alınan karar gereği 11-11,2019 günü 11 milyon fidan dikileceğinden dolayı Posof ta tarihi bir gün yaşandı.
Posof kapalı spor salonunun bulunduğu mevkide dikilen fidanlar için Posoflulardan başka Ardahan ve ilçelerinden de gelen vatandaşlarla beraber binlerce kişi fidan dikmek için toplandılar.
Ardahan Valisi Mustafa MASATLI nın katılımıyla beraber il ve ilçelerdeki askeri ve sivil mülki amirlerinde katılmasıyla binlerce kişi katılmış oldu.
Fidan dikilecek alana gelen vali Masatlı vatandaşlar ve idareciler tarafından karşılandı. Vali yüzlerce kişi ile tokalaştıktan sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Mikrofona davet edilen Vali Mustafa Masatlı selamlamasından sonra konuşmasına “YARIN KIYAMET OLASA BİLE ELİNİZDE Kİ FİDANI DİKİNİZ” cümlesiyle başladı ve dinimizde ki tabiatın ve tabiattaki varlıkların önemini anlatarak yeni neslin bilgilendirilmesinin gerekliliğini belirtti. Vali MASATLI, Ardahan ilinin hepsinde dikilmesi gereken fidanların hepsinin Posof ta dikilmesine karar verildiğini, bunun sebebinin ise Posofunj iklim şartlarından kaynaklandığını belirtti. Ardahan il ve ilçelerinde en ılınam ilçenin Posof olduğunu bu nedenle bu kararın alındığını belirtti. Masatlı, 11 milyon fidan dikilmesi kararına rağmen bunun13 milyon 700 bin sayısına ulaştığını belirtti.
Yapılan konuşmadan sonra fidan dikilmesine başlandı. Programa katılan binlerce kişi kadın, erkek, öğrenci, asken herkes fidan dikmeye başladı. Sadece Posof ta 7500 Fidan dikiminden sonra Posof ilçe orman işletme şefliğinde katılanlara yemek ikram edildi.

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir