Çarşamba , 29 Mayıs 2024

POSOF YENİ MÜFTÜSÜ NE KAVUŞTU

POSOF YENİ MÜFTÜSÜ NE KAVUŞTU
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Ardahan ın Posof ilçesi yeni müftüsüne kavuştu. 2019 yılı Ekim ayından beri müftüsüz kalan Posof a atanan yeni Müftü Osman GÜL Posof u da güldürdü.
Sadece Posof ta değil Ardahan ili hariç tüm ilçelerde müftü yoktu ama şimdi yeni atanan müftülerle ilçeler müftüsüne kavuştu.
Posof a atan yeni Müftü Osman GÜL ün geçmişi şöyle: Osman GÜL
1990 yılında, Samsun’un Vezirköprü İlçesi’ne bağlı Saraycık Mahallesi’nde doğdu. Doğduğu köyde sekiz yıllık ilköğrenimini bitirdi. 2004-2006 yılları arasında Amasya Büyükağa Hafızlık Kur’ân Kursu’nda hıfzınızı ikmâl etti. 2010 yılında Amasya Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girdi ve 2015 yılında buradan mezun oldu. 2017 yılında kazandığı Pendik Haseki Dînî Yüksek İhtisas Merkezi’nden, 2020 yılında mezun olarak ihtisas eğitimini tamamladı. 2020 yılı Eylül ayı itibariyle, Amasya Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nde Tefsir Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
Müftülük vazifesinden önce, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 2011-2017 yılları arasında Ankara’nın Mamak İlçesi ve Keçiören İlçesi’nde müezzin-kayyım olarak görev yaptı. Dînî yüksek ihtisas eğitiminden sonra 2020 yılı Temmuz ayında Amasya-Göynücek İlçe vaizi olarak görev aldı. 5 ay süren vaizlik görevinden sonra Ardahan-Posof İlçe Müftüsü olarak atandı.
Posof ilçesinde göreve başlayan Osman GÜL, evli ve üç çocuk babasıdır.

Check Also

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI Halil İbrahim ATAMAN-POSOF 19 Mayıs gençlik ve spor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir