POSOF ULGAR DAĞI TÜNELİ AÇILMAYA BAŞLANDI

1
713

POSOF ULGAR DAĞI TÜNELİ AÇILMAYA BAŞLANDI
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Yıllar öncesinden başlanan 2550 rakımlı ULGAR DAĞI tüneli çalışmalarına tekrar başlandı.
Yıllar öncesinden temeli atılan tünelin ihalesini alan firma açılış töreninde Bakan Binali YILDIRIM ın sorusu üzerine 2019 yılı Cumhuriyet bayramında geçişe açılacağını söylemesine rağmen hala tamamlanmadı.
Sorumlu firmanın açıklamasına göre ödenmesi gereken paraları alamadıkları için çalışmaları durdurduklarını belirtti.
Tüneli kontrol için Tünel yerini ziyaret eden Ardahan milletvekili Orhan ATALAY ve Belediye başkanı Cahit ULGAR la beraber meclis üyeleri de vatandaşlarla beraber yapılan çalışmaları izlediler.
Gidiş gelişli olarak açılmasına başlanan tünel geç kalındığı için şimdi sadece tek yönlü olarak açılmasına devam ediliyor. Dış betonlarla beraber 500 m. İlerlenen tünelin en kısa zamanda tamamlanmasının sağlanacağı müjdesi de verildi. Konu ile ilgili milletvekili ise şöyle dedi. Ardahan la Posof arasındaki yolun da tamamlanması için yol çalışmalarının da yapıldığı için iç bölümden 150m. Açıldığını belirtti.

1 YORUM

  1. ne bitmez bir tünelmiş.80 yıl önce açılmalıydı..hukumetler posofu unutmuştu.eskiden 8 ay ULGAR yolu kapalı olurdu..bu yüzden posof gelişemedi.mahrumiyet yaşandı.elektrik yok gazte yok. yok yok.yoklar ilçesiydi.şimdi şimdi normale yaklaşıyor.devletten beklenen destekler yetersiz tünel açıl artık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here