Salı , 23 Temmuz 2024

POSOF TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN KONTROL EDİLDİ

POSOF TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN KONTROL EDİLDİ

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Geçen yıl yenilenmeye başlayan POSOF TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI Ardahan milletvekili Prof. Orhan ATALAY tarafından inşaat durumu yerinde görülerek ilgililerden bilgi aldı.

Milletvekili Orhan ATALAY ın Posof a gelişi Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR ve belediye meclis üyeleri tarafından yolda karşılanarak sınır kapısına beraberce gittiler. Sınır kapısında inşaat yetkilileri tarafından karşılanan ekibe inşaatın son durumu hakkında bilgiler verildi.

Alınan kararla iki yıldır sadece tır ların geçişine izin verilen Gürcistan la Türkiye arasında ki sınır kapısının normal geçişlere Ramazan Bayramıyla açılacağına karar verildiği için Milletvekili de son durumu ve çalışmaları öğrenmek için müteahhit yetkililerinden aldığı bilgilerle sınır kapısının belirlenen tarihte açılacağı bilgisini verdi.

Ardahan dan gelen heyet ve Posof Belediyesi ekibi sınır kapısından sonra Posof emniyet müdürlüğünü ziyaret ederek Polis haftasını kutladılar. İftar da ise Posof Yüksek okulu yurdunda öğrencilerle beraber iftar açıldı.

Başkalarıyla Paylaş:

Check Also

POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ

Okunma Sayısı: 108 POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ Posof Halil İbrahim ATAMAN Tayını çıkan Posof kaymakamı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir