Pazartesi , 20 Mayıs 2024

POSOF TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI DA AÇILDI

POSOF TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI DA AÇILDI

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Kovit salgını nedeniyle kapatılan Türkiye nin Kafkaslara açılan POSOF TÜRKGÖZÜ sınır kapısı kapalı olduğu uzun bir aradan sonra nihayet açıldı.

Gürcistan la Türkiye arasında ki TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI bir müddet sadece tırların geçişine izin verilerek normal geçişler de yasaklanmıştı.  Türkiye tarafında ki kapı değişiklik ve yenileme çalışmalarından dolayı her türlü geçişe kapatıldı. Alınan kararla Ramazan Bayramında açılacağı belirtildi ancak sahadaki inşaat çalışmalarına engel olduğu için tüm geçiler tekrar kapatılarak 26 Haziran da açılmasına karar verildi ve kapı açıldı.

Şiddetli yağmur ve hava muhalefetinden dolayı yüklenici firmada 170 elemanın çalışmasına rağmen hala istenilen duruma ulaşılamadı. Açılış gününde de saat 16 ya kadar devam eden şiddetli yağmurdan dolayı bazı çalışmalar aksadı ve saat 16 dan sonra açıldı.

Artık herkesin geçebileceği Türkgözü sınır kapısı sabah 08 den akşam 17 ye kadar açık kalacak. İlk geçişler Türkiye de olan turist ve yerli vatandaşlara verildi. Rus, Kazakistan ve bri çok ülkeden gelen vatandaşlar geçtikten sonra tır ların geçişine izin verildi. Üç km. kadar oluşan tır kuyruğunda 170 tırın olduğu belirtildi.

Check Also

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI Halil İbrahim ATAMAN-POSOF 19 Mayıs gençlik ve spor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir