POSOF TA DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI

0
349

POSOF TA DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Korona virüs Posof a dışarıdan gelenlerle geliyor. İlk dönemler de Posof ta asla sıkıntı yok tu. Bursa, İstanbul ve diğer şehirlerden gelen Posoflular beraberinde virüs te getirdikleri için Virüs belirlenen köyler karantina ya alınıyorlar.
İlk önce KOL köyünde belirlenen virüs temizlendi ve köy karantina dan kurtuldu. Yine Bursa dan gelenlerle gelen virüslerden dolayı karantina ya alınan köyler şimdi kurtuldu ama BAYKENT köyünün CUMATEL mahallesi karantina altındadır.
Çarşılarda ki vatandaşların ilgisizlikleri kontrol altına alınarak sürekli denetlemelerin yapılması sıklaştırıldı. Kurallara uymayanlara artık kanuni cezalar da kesilmeye başlayınca kurallara uyanlar da çoğalmasına rağmen hala kurallara uymayanlar da var. Yapılan düğünlere de de kurallar uygulanması için görevliler görev başındalar. Düğüne gelenler Ölçümler ve kontroller yapıldıktan sonra düğün alanına alınıyorlar. Oturanların mesafelere dikkat etmeseler de hepsinde maskeler bulunmaktadır. Maskesiz gelenlere görevliler tarafından maskeler verildiği için hepsinde maske görmek mümkün. Ancak düğünlerin olmazsa olmazlarından olan halaylar pek sağlıklı olmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here