Çarşamba , 29 Mayıs 2024

POSOF ŞEHİTLERİ UNUTMUYOR

İLAHİ GURUBU

ŞEHİTLER UNUTULMUYOR

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Posof ilçe müftülüğü tarafından hazırlanan ŞEHİTLERİ ANMA programı Posof İlkokulu toplantı salonunda yapıldı.

Yaz Kuran kursu öğrencileri tarafından sunulan program a İlçe kaymakamı Enver YILMAZ, Belediye Başkanı Cahit ULGAR ve diğer mülki idare amirleriyle beraber vatandaşlar da katıldılar.

Program Kuran kursu öğrencilerinin okuduğu Yasin suresiyle başladı. Diyanet işleri başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz terör eylemi ile ilgili slayt gösterilerinden sonra Posof İlçe Müftüsü Osman Güneş günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaparak birlik ve beraberliğin önemini anlattı. İlçe Belediye Başkanı  Cahit ULGAT da yaptığı kısa konuşmasında Şehitlerimiz ve gazilerimizi daima a anmamızın gerektiğini belirtti. Kaymakam Enver YILMAZ ise konuşmasında yetiştirilen neslin önemine vurgu yaparak gerçek İslam dini içinde çocuklarımızın yetiştirilmesi konusuna değindi.

Programa katılanlar arasında ise Dünyaya adını duyuran KOL köyü çobanı da katıldı. Yardımcı konuşmasında duygulanarak Şehitler ve gaziler için bir sayfa Yasin suresinden okuyacağını belirtti ve okuduktan sonra da dua ederek konuşmasını tamamladı.

Yaz Kuran kursu öğrencilerinin sunduğu program okunan şiir ve ilahilerle tamamlandıktan sonra yine kurs öğrencisinin yaptığı dua ile sona erdi.

KAYMAKAM MÜFTÜ KONUŞURKEN

 

BELEDİYE BAŞKANIÇOBAN KÖKSAL YARDIMCI

KURAN OKUYAN ÇOCUKHATIRA

KURAN OKUYAN ERKEK ÇOCUKSALON GENEL

Check Also

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI Halil İbrahim ATAMAN-POSOF 19 Mayıs gençlik ve spor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir