Pazar , 16 Haziran 2024

POSOF KÖYLERİNE YANGIN SÖNDÜRME TANKLARI VERİLDİ

dscf3600

POSOF KÖYLERİNE YANGIN SÖNDÜRME TANKLARI VERİLDİ

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Bir çok bölgenin sit sit alanı olarak belirlenen Posof ilçesinde ormanların korunması için de yangın söndürme tankları verildi.

Alınan bilgilere göre Belediye Başkanı Cahit ULGAR ın girişimleri sonucu Orman Genel Müdürlüğü tarafından ilçeye 3 adet su tankı verildi.
Yangın ile mücadele de kullanılmak üzere Orman Genel Müdürlüğü tarafından Posof ilçesine verilen traktör şaftı ile basınç artıran tanklar düzenlenen programla muhtarlara teslim edildi.
Traktör arkasına bağlanarak normal itfaiye aracı hizmeti verecek olan basınçlı su tankı Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanımız Cahit Ulgar ve köy muhtarlarının katılımı ile ilgili muhtarlıklara teslim edildi.
Belediye Başkanı Cahit Ulgar; ‘Normal itfaiye aracı gibi yangınlara müdahale edebilme kapasitesine sahip su tanklarının ilçemize kazandırılmasında emeği gecen Orman Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. İlçemize ait Türkgözü köyünde geçen yıl meydana gelen yangında 5 ev tamamen yanmış ve itfaiye ekipmanlarının eksikliğinden dolayı müdahalemiz yetersiz kalmıştı. Amacımız köylerde çıkan yangınlara anında ilk müdahaleyi doğru şekilde yaparak, belediyeye ait itfaiye araçlarının yangın bölgesine gidene kadar yangını kontrol altına almaktır. Bu vesile ile ilçemize bağlı gurup köyleri tespit edilerek, köylerde yaşanacak yangınlara en kısa sürede zaman kaybetmeden ilk müdahalede bulunmayı sağlamaktır. İlçemize ve köylerimize hayırlı olsun. İnşallah bir yangın olayı olmaz, sizlerde bunları kullanmak zorunda kalmazsınız.’ dedi.

yangin-tankeriyangin-tanki

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir