Pazar , 16 Haziran 2024

POSOF KAYMAKAMI KARANLIK EVLERE IŞIK OLUYOR

POSOF KAYMAKAMI KARANLIK EVLERE IŞIK OLUYOR
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF ÖZEL HABERİM
Ardahan ın Posof ilçesinde yıllardır göç edenler artık köylerine dönmeye başladılar.
Köyünü iş nedeniyle terk edenler emekli olunca köylerine dönmeye başladılar ancak köydekiler de bu dönenleri pek kabul etmiyorlar.
1991 yılında Posof un YURTBAŞI köyünden iş için ayrılan ŞEMİSTAN SUBAŞI emekli olduktan sonra yine Bursa da yaşamasına devam ederken eşi GÜLTEN hastalandı. Yapılan kontrol ve tedavilerle hastanın TEMİZ VE BOL OKSİJENLİ bir yerde yaşaması gerektiği belirtilince Şemistan hasta eşini ve iki torununu da alarak köyü YURTBAŞI na dönmek istedi ancak köyde evi olmadığından kalabilecek yer aradı. Göç nedeniyle 37 hanelik köyünde sadece 4 ev kalmış olduğu için okul da kapatılmıştı. Okulun lojmanı da kullanılmadığı için adeta harabeye dönmüş olmasına rağmen Şemistan Subaşı muhtarla görüşerek okulun lojmanını istedi. Muhtar Mustafa DOĞRU lojmanın harabe olduğu için kalınamaz ancak onarır san kalabilirsin deyince antlaşma yapılarak lojmanın tamiri Şemistan SUBAŞI tarafından yapıldı. Lojmanın elektrik saati çalınmış olduğu için elektrik bağlantısı yapılmadı.
Kural gereği köy muhtarı dilekçe vererek yeni bir saat alınarak elektriğinde bağlanılabileceği belirtilmesine rağmen Muhtar Mustafa Köyüne dönerek köyünde aile sayısının 5 e çıkarılmasına vesile olan Şemistan ailesinin geri dönmeleri için her türlü sıkıntı vererek 4 aydır ne elektrik ve nede su bağlatmadı. Hastalığından dolayı elektrikli oksijen cihazı kullanması gereken eşinin durumu elektrik olmadığı için cihaz kullanılamadığı için daha da fenalaştığı için durum Posof kaymakamı AHED ÇELİK e bildirdi. Kaymakam Ahmed ÇELİK konuyu dinledikten sonra muhtar Mustafa DOĞRU yu makamına çağırarak meselenin çözülmesinin ve bu sıkıntılı ailenin sıkıntılarının giderilmesi için yapılması gerekenleri anlattı. Muhtar biraz ikna olmuş gibi görünerek tamam dedi ama yapması gereken evrakları geciktirince yetkililerin tekrar uyarmasıyla evrakları yaptırarak aylardır karanlıkta sadece gaz lambasıyla kalan aile elektrik bağlantısı yapılarak aydınlığa kavuşturuldu.
Bu durum da gösteriyor ki Kaymakam Ahmed ÇELİK karanlık ev ve ailelere ışık oluyor.

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir