Salı , 23 Temmuz 2024

POSOF DA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU

POSOF DA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Yıllardır beklenen özleme nihayet kavuşuldu. Tarım ve hayvancılık bölgesi olan Ardahan ın Posof ilçesi de artık hayvan pazarına kavuştu.

Posof çayı vadisinde yapılan hayvan pazarı iki yılda tamamlanarak hizmete açıldı. 1 milyon 700 bin liraya mal olan hayvan pazarının açılışı Vali Kaymakam, Belediye Başkanı ve köylülerinde katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşu ve okunan İstiklal marşından sonra ilk konuşmayı yapan Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR hayvan pazarının özelliklerinden bilgiler vererek aynı anda 300 baş hayvanın satılabilecek kapasitede olduğunu belirterek çiftçilerin ihtiyaçlarının artık karşılanacağını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

İlçe kaymakamı Enver YILMAZ ise emeği geçenlere teşekkür ederek vatandaşlarında üretimde artış sağlamalarını belirtti.

Ardahan Milletvekili Prof. Orhan ATALAY ise konuşmasında yapılan göçlere temas ederek Temizlik ve doğa açısından en birinci olan bu bölgeden şehirlere gidenlere seslendi ve geri gelmelerini istedi. Atalay, köyde kendi tarlasına ahırına bakmayan bayanlar şehre giderek eşiyle beraber başkalarının tuvaletini temizliyorlar. Bu durum ise kalkınmaya büyük bir engeldir dedi.

Ardahan Valisi Mustafa MASATLI ise katılanları selamladıktan sonra kendi ailesinin de hayvancılıkla uğraştığını belirterek üretici olmanın önemlerini anlattı. Cenabı Allah ın verdiği bu güzelliklere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Posof ilçe müftüsü Murat SUSAM ın ettiği duadan sonra kurdele kesilerek açılış yapıldı. Açılışın sonunda açılışa katılan hayvan pazarını gezdiler.

Başkalarıyla Paylaş:

Check Also

POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ

Okunma Sayısı: 108 POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ Posof Halil İbrahim ATAMAN Tayını çıkan Posof kaymakamı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir