Pazar , 16 Haziran 2024

KUTLU DOĞUM KONFERANSLARI POSOF U YENİDEN AYDINLATIYOR

BAŞA

KUTLU DOĞUM KONFERANSLARI POSOF U YENİDEN AYDINLATIYOR

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Peygamber efendimiz Hz. Muhammedin 1445. Doğum yılı Posof ta da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Diyanet işleri Başkanlığının bu yıl ki İNSANLIĞI YÜCELTMEK İÇİN GELİN BİRLİK OLALIM. HZ. PEYGAMBER, TEVHİD VE VAHDET temalı konferansı Posof Çok Programlı Anadolu Lisesi kapalı futbol sahasında yapıldı. Çok sayıda dinleyicinin katıldığı konferans ta bayanların sayısının erkeklerden fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

Posof müftülüğü tarafından organize edilen konferansa hatip olarak Kars müftüsü Mehmet GENÇ katıldılar. Ardahan ve ilçeleri müftülerinin de katıldığı konferans saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Kuran tilavetiyle başladı.

Posof ilçe Müftüsü Osman Güneş in açılış konuşmasının ardından Ardahan il Müftüsü Günün önemini belirten konuşmasında Gelin birlik olalım, insanların tefrikadan ayrılıp birlik ve beraberlik içinde olmaları gerekir. Alemi İslamın içinde bulunduğu ortamdan dolayı Hz. Peygamber Tevhit ve vahdet çok önemlidir. Hepimiz aynı Allah a, aynı peygambere inanan aynı bayrak altında gölgelenen anne, babalar Tevhid inancına bağlılığımızı göstererek birlik ve beraberliğimizi gösterelim. Dedi.

İlçe kaymakamı Ufuk Özen ALİBEYOĞLU İSE KONUŞMASINDA İNSANİYETİN ŞİRAZE DEN ÇIKTIĞI, DEĞERLERİN TAMAMEN ALT ÜST OLDUĞU, İNSANLIK ADINA NE VARSA HEPSİNİN DİRİLMEMEK ÜZERE ADETA YERİN DİBİNE GÖMÜLDÜĞÜ, BARBARLIĞIN HAYAT TARZINA geldiği bir dönemde insanlığın insanı kamil noktasını göstermek için, kaybolmuş melekelerini, ölmüş değerlerini diriltmek için, insanı insan yapmak için gönderilen bir peygamberin doğum yılı münasebetiyle hep bir arada aynı duyguları paylaşarak, aynı değerlerin kaygısını yaşayarak buraya toplanmış bulunmaktayız dedi.

Ana okulu öğrencilerinin söylediği ilahilerle devam eden programda, Posof Aşık Müdami İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinin okuduğu ilahiler gelenleri adeta duygulandırdı. Hanak müftülüğü tarafından getirilen minik semazenlerin gösterisi ise ayrı bir renk oluşturdu.

Programın hatibi Kars Müftüsü Mehmet GENÇ konuşmasında ise Peygamberimizden bu tarafa gelişen olayları ve İslamiyeti yok etmek için çıkarılan tefrikaları anlattı.

GÜL DAĞITIMIGELENLERE GÜL TAKTİMİ

BAYANLARSALON GENEL

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN İLAHİLERİHL İLAHİ

SEMAZENLERKARS MÜFTÜSÜ

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir