KİTAP OKUYANLAR KAZANIYOR

1
127

Resim 039

OKUYANLAR KAZANIYOR

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Kütüphaneler haftası münasebetiyle Posof ta da kitap okuma yarışması yapıldı.

Çocuklar, gençler ve büyükler arasında ki yarışmada birinci olanlara kitap hediye edildi. İlkokul salonunda yapılan ilk merasimde öğrenci ve vatandaşlardan başka tüm idari amirler de toplantıya katıldılar. Okumanın hayatımızda ki katkıları film halinde sunuldu ve okumanın faydaları anlatıldı. Sunum sonunda Kitap okuma yarışmasında birinci olanlara hediyeleri verildi.

Programın ikinci bölümü Kütüphane de devam etti. Açılan kitap sergisi gezildi. Programdaki ilçe kaymakamı Enver YILMAZ programı daha da canlandırdı. Öğrencilerin de bulunduğu kütüphane de kaymakam KUTATKUBİLİK kitabından bazı bölümleri okutmak için kim okumak ister deyince kız öğrenciler biz okuruz dediler ve kitabı alıp bölümler okudular.

Kaymakam Enver YILMAZ Posof lu aşık MÜDAMİ ile ilgili kitap yok mu deyince hayır cevabını aldı. Posof ta ki kütüphanede Posoflu âşıklarla ilgili kitabın olmayışı kaymakamı harekete geçirdi ve elemanı göndererek kaymakamlıktan Âşık MÜDAMİ ile ilgili kitabı getirtti ve öğrencilere kitaptan şiirler okuttu. Öğrencilere kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkalım nasihatlerinde bulundu.

Resim 026Resim 027

Resim 028Resim 029

Resim 030Resim 031

Resim 032 Resim 036

1 YORUM

  1. DEGERLI HALIL ABI
    Selam ve saygilarla haber siteni takip ediyor ve izliyoruz güzel konular isliyorsunuz.Yukarida islediginiz konuda güzel .Kütüphanede rahmetli babanizin kitabi olmadigini yazmissiniz her sey devlet babadan beklemeden birazda siz fedakarlik etseniz ilimizdeki kutuphanelere birer tane kitap hediye etmeniz guzel olsa gerek selam dua ile

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here