Cumartesi , 22 Haziran 2024

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ COŞKU İLE KUTLANDI

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ COŞKU İLE KUTLANDI

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

İstiklal marşının kabul edildiği günü ve Mehmet Akif ERSOY u anma günü POSOF ta da heyecanla kutlandı.

POSOF AŞIK SABİT MÜDAMİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ tarafından hazırlanan program Posof İlkokulu konferans salonunda yapıldı.

Veliler ve öğretmenlerden başka Posof kaymakamı DEPREM bölgesinde olduğu için Ardahan Vali yardımcısı Mehmet Burak ESKİ ile beraber Posof kamu görevlileri ve müdürleri de katıldılar.

Sunuculuğunu Aşık Sabit Müdami Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Şaziya ÇETİN in yaptığı program Saygı duruşu ve okunan İstiklal marşından sonra günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Tarih öğretmeni ve müdür yardımcısı Ali BOZKURT yaptı.

İstiklal marşının kabulü ile ilgili sine vizyon gösterisinden sonra öğrenciler tarafından İstiklal Marşı adlı tiyatro gösterisi yapıldı.

Program sonunda istiklal marşını ezbere güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birinci olan Esmanur ÇETİN, Aysu ÇETİN e ödülleri Ardahan Vali yardımcısı Mehmet Burak ESKİ tarafından verildi. İkinci olan Yakup ŞAHİN ve Mustafa Aydın MERT e ödüllerini Garnizon komutanı Mustafa ŞAHİN verdi. Üçüncü olan öğrenciler Edanur KARAN ve Kübra KARAN ın ödüllerini de  Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR verdi. Ve program tamamlanmış oldu. Programa katılan öğrencilerle öğretmenler de hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir