Salı , 23 Temmuz 2024

İKİ YILLIK BEKLENTİ SEVİNÇLE SONUÇLANDI

Resim 003

İKİ YILLIK BEKLENTİ SEVİNÇLE SONUÇLANDI

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF(ÖZEL HABER)

Ardahan ın Posof ilçesinde bir yenilik daha gerçekleşti. POSOF ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ nin adı POSOF AŞIK SABİT MÜDAMİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ olarak değiştirildi.

İki yıl önce Posof ta kaymakam olan Ufuk Özen ALİBEYOĞLU “DEĞERLERİMİZİ TANIYALIM VE TARİHE YOLCULUK” programı dahilinde Posof lu aşık Sabit Müdami ATAMAN ile ilgili bir konferans için Müdami ile ilgili doktora tezi olarak Müdami nin el yazması eserlerinin yeni yazıya çevirerek kitap haline getiren Ankara Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi OĞUZHAN AYDIN ı Posof a davet etti.

Belediye düğün salonunda ki konferansta Aşık Sabit Müdami ATAMAN ın hayatını anlatan Oğuzhan Aydın dan sonra mikrofonu alan kaymakam Ufuk Özen ALİBEYOĞLU ilk müjdeyi vererek POSOF ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ nin adı POSOF AŞIK SABİT MÜDAMİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ olarak değiştirileceği söyledi.

Yapılan yazışmalar dan bir buçuk yıl geçmesine rağmen hiçbir gelişme olmayınca ben gazeteci ve SAşık Müdami nin oğlu olarak Ardahan ın yeni velisi Mehmet Emin BİLMEZ e durumu bildirdim. Vali Bilmez de hemen ilçe kaymakamı Enver YILMAZ a hemen yeniden yazının yazılmasını söyledi.

İlçe kaymakamının ve valinin yeniden talepleriyle okulun adı altı ay olsa da değişti ve tabelası da asıldı. Okulun adı son yazıyla hemen değişti ama tabela altı ay sonra değiştirildi.

Resim 006BABAM MÜDAMİNİN GENÇLİĞİ

MÜDAMİPOSOFLU MÜDAMİ

Başkalarıyla Paylaş:

Check Also

POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ

Okunma Sayısı: 108 POSOF KAYMAKAMINDAN VEDA YEMEĞİ Posof Halil İbrahim ATAMAN Tayını çıkan Posof kaymakamı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir