Cumartesi , 22 Haziran 2024

CUMHURİYET BAYRAMI POSOF TA İKİ GÜN KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI POSOF TA İKİ GÜN KUTLANDI
Halil İbrahim ATAMAN-POSOF
Cumhuriyet bayramının 97. Yılı kutlaması Posof ta bir gün önceden başladı. Caddeler bayraklarla donatıldı. Hükümet konağı önünde ki kutlama da törene katılan tüm resmi kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi partiler, şehit ve gazi temsilcileri katıldılar.
Hükümet konağı önünde ki tören Kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasından sonra saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı okunarak tamamlandı.
Hazırlanan program gereği Posof ta bir ilk daha yaşandı. İlçe kaymakamı Murat METE tarafından hazırlanan programla bir ilk daha yaşandı. Kurum amirlerinin katılımlarıyla ÇAMBELİ köyünden CAK KALESİ ne kadar ellerinde ki bayraklarla 5 km. yürüdüler. Gürcistan sınırına yakın CAK KALESİ ne Bayrağımızı astılar. Bu da Posof ta ilk defa yapılan bir ilk oldu.
İkinci günde ise Kaymakam kutlamaları makamında kabul ederek Kaymakam Murat METE ve Belediye başkanı Cahit ULGAR gelenleri makam girişinde karşıladılar. Kaymakam Murat METE gelenlere günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasını yaparak günün önemini belirtti.

Check Also

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR

TRAFİK HAFTASI POSOF TA DA KUTLANIYOR Halil İbrahim ATAMAN-POSOF Trafik haftası Posof ta da kutlanıyor. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir