Çarşamba , 29 Mayıs 2024

ARDAHAN VALİSİ HÜSEYİN ÖNER TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISINDA

ARDAHAN VALİSİ HÜSEYİN ÖNER TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISINDA

Halil İbrahim ATAMAN-POSOF

Ardahan valisi Hüseyin ÖNER beraberinde Posof kaymakamı Ahmed ÇELİK, Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR, il Emniyet Müdür Ünsal HAYAL, il jandarma komutanı Albay Ali Naci ALDEMİR, Ticaret ve sanayi odası başkanı Çetin DEMİRCİ ve diğer yetkililerle Posof Türkgözü sınır kapısında incelemelerde bulunuldu.

Sınır kapısında devam eden modernizasyon çalışmalarını yerinde incelediler. Türkiye odalar ve Borsalar Birliği Gümrük ve Turizm işletmeleri genel müdürlüğü tarafından kapının yeniden modernizasyonu çerçevesinde devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali ve ekibi ilgililerden bilgi aldılar.

TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI ülkemizin ve ilimizin GÜRCİSTAN üzerinden Orta asya ve Kafkaslara açılan önemli bir kapsı olduğunu belirten Vali Hüseyin ÖNER, bu açıdan geçtiğimiz yıllarda yapılan proje ve ihale aşamasının ardından kapının yenilenmesi için yaklaşık 100 milyon liralık ödenekle inşaat çalışmalarına başladı ve şuan devam ediyor. Tamamlandığında hem vatandaşlarımızın hem dışarıdan gelen turistlere daha iyi ve kaliteli hizmetler verecektir. Aynı zamanda Ülkemizin ticari faaliyetlerinde elde ettiği katma değerini de artıracaktır dedi.

Check Also

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI

19 MAYIS POSOF TA DA HEYECANLA KUTLANDI Halil İbrahim ATAMAN-POSOF 19 Mayıs gençlik ve spor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir